Słodków 21b 62-700 Turek
First Image

nowoczesne nauczanie

Gimnazjum w Słodkowie to szkoła oddana do użytku w 2008r. Szkoła posiada nowoczesne sale lekcyjne, 2 pracownie komputerowe i bogate zaplecze sportowe.

Second Image

bogata baza sportowa

szkoła posiada nową salę gimnastyczną, zespół boisk "Orlik", siłownię. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowana kadrę.

Third Image

zajęcia dodatkowe

Szkoła oferuje uczniom szereg zajęć dodatkowych, kółka zainteresowań, wycieczki czy rajdy. Motto szkoły to "Wiem, że potrafię"

Wycieczka do Belgii dla najaktywniejszych, działajacych w Szkolnym Klubie Europejskim w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Słodkowie.

W dniach 25.06 -29.06 2018 r. odbyła się wycieczka do Belgii dla grupy uczniów należących do SKE , jako nagroda za zajęcie 1 miejsca w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Sponsorem nagrody był Pan Andrzej Grzyb Poseł do Parlamentu Europejskiego. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzili najpiękniejsze miejsca oraz miasta w…

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Słodkowie.

22 czerwca uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słodkowie  uroczyście zakończyli rok szkolny 2017/2018. Najzdolniejsi  i najbardziej aktywni w życiu szkoły otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem oraz nagrody książkowe.    

Nagrodzeni najaktywniejsi w Szkolnym Klubie Europejskim

„Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami” A. Mickiewicz Szkolny Klub Europejski jest formą współpracy nauczycieli i uczniów. Za taką współpracę otrzymali dziś podziękowanie uczniowie, którzy zawsze pełni zapału i zaangażowania brali udział we wszystkich szkolnych i pozaszkolnych działaniach i projektach. Brali udział w konkursach, debatach, rozwijając…

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

           11 czerwca odbyła się międzyszkolna wycieczka w Góry Świętokrzyskie – najstarsze góry w Polsce.  Pierwszym punktem programu wycieczki były Chęciny, gdzie zwiedziliśmy ruiny zamku Władysława Łokietka z XIII wieku.  Z Chęcin przejechaliśmy do Nowej Słupi – średniowiecznej miejscowości, która rozwinęła się dzięki obsłudze ruchu pątniczego….

IX Edycja Konkursu Geograficznego Obieżyświat na UAM w Poznaniu.

4 czerwca uczniowie naszej szkoły  klas gimnazjalnych  Bartek i Agata wzięli udział w IX Edycji Konkursu Geograficznego Obieżyświat pod hasłem: Jesteś wędrowcem i podróżnikiem – poznajesz świat.  Konkurs odbył się na UAM w Poznaniu Wydziale Geografii i Geologii. Uczniowie  zakwalifikowali sie do finału  konkursu na szczeblu wojewódzkim. W finale wzięło…