Słodków 21b 62-700 Turek

„Podziel się Kanapką” Światowy Dzień Walki z Głodem

      Polski Czerwony Krzyż od 12 lat prowadzi ogólnopolską Kampanię Walki z Głodem. Celem kampanii jest nie tylko walka z głodem i ubóstwem, ale przede wszystkim edukacja społeczeństwa o zdrowym odżywianiu i prowadzeniu zdrowego stylu życia.

    Co 7 osoba na świecie jest niedożywiona. Oznacza to, że prawie bilion ludzi na świecie cierpi z powodu głodu, a ponad połowa z nich to kobiety i dzieci. Na naszym globie żyje 146 milionów niedożywionych dzieci, a co 6 sekund jedno z nich umiera. 98% głodujących na świecie żyje w krajach rozwijających się, głownie w Indiach, Chinach, Bangladeszu, Kongo, Indonezji, Pakistanie i Etiopii.

Według Światowej Organizacji Zdrowia głód jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Właściwe odżywianie ma wpływ na rozwój zarówno fizyczny jak i emocjonalny. Dzieci oraz młodzież są szczególnie narażenie na negatywne skutki niedożywienia. 

     16 października Szkolne Koło PCK w Słodkowie i Cisewie  włączyło się w obchody Światowego Dnia Walki z Głodem. Z tej okazji opiekunki koła – Joanna Popardowska,  Ewa Czerniejewska,  Iwona Toda – Ogrodowczyk  zorganizowały hepening  „Podziel się kanapką”. Smaczne i pięknie udekorowane kanapki przygotowali wolontariusze koła. Włączyła się  także społeczność szkolna przynosząc warzywa , owoce i drugą kanapkę.

Akcja miała na celu uświadomienie, że na świecie wiele ludzi głoduje, a symboliczny gest miał pokazać, że należy dzielić się z innymi…………