Słodków 21b 62-700 Turek

sport

SZKOŁA W RUCHU 

Według starożytnej zasady calos cagatos dbamy nie tylko o rozwój intelektualny ale także o rozwój fizyczny. Baza sportowa w nowej szkole znacznie się poprawiła, posiadamy bioska do piłki siatkowej, koszykówki, do piłki ręcznej ze sztuczną trawą, rzutnie do pchnięcia kulą, skocznię w dal oraz liczącą sobie sto metrów bieżnię.Staramy się rozwijać sportowe zainteresowania uczniów. Mamy kilka cyklicznych imprez organizowanych w roku szkolnym. Pierwszą z nich jest Szkolna Liga Piłkarska o Puchar Dyrektora Szkoły, w której rywalizują klasowe reprezentacje w systemie jesień-zima.

Od 1 września w szkole rozpoczął działalność Uczniowski Klub Sportowy SPRINTER krórego celem jest rozwijanie sportowych zainteresowań uczniów.
Organizujemy także Grand Prix w tenisie stołowym, które jest zarazem eliminacjami do zawodów powiatowych. Staramy się też zaznaczyć swą obecność w Szkolnych Igrzyskach Sportowych: bierzemy udział w piłce nożnej, lekkiej atletyce i biegach przełajowych. Dzień Niepodległości corocznie świętujemy, biorąc udział w masowych Biegach Niepodległości organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Turku. Zajmujemy czołowe lokaty w klasyfikacji drużynowej. Jesteśmy chyba jedyną szkołą, z której startuje 70% uczniów. Przejdź do wycieczki po szkole , a zobaczysz nasze boiska. Jak prawidłowo biegać!!