• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

13 kwietnia uczniowie klasy VIa i klasy III pod opieką pani Beaty Kurz i pana Ryszarda Dytkowicza uczestniczyli w akcji "wiosenne sadzenie lasu" zorganizowanej przez Nadleśnictwo Turek. Celem akcji było uświadamianie.  społeczeństwu ogromnej potrzeby włączania się w ochronę lasów.

 

Po przyjeździe na miejsce sadzenia pan leśniczy odbył z dziećmi krótka pogadankę, podczas której wyjaśnił jaki jest cel zakładania nowych plantacji leśnych, jak dba się o nowo posadzone drzewka, ile lat muszą one rosnąć i dlaczego tak ważne jest, abyśmy wszyscy dbali o nasze lasy. Następnie uczniowie obejrzeli pokaz sadzenia i pod bacznym okiem pracowników leśnych posadzili kilkadziesiąt sadzonek.

Na zakończenie dzieci czekała niespodzianka - ognisko i pieczenie kiełbasek, po męczącej pracy pieczona kiełbasa smakowała wybornie. W czasie ogniska pan leśniczy odpowiadał na mnóstwo pytań dzieci. Niestety czas szybko minął i trzeba było wracać do szkoły...