• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

Słodków dwa razy na podium!

II Edycja Gry Miejskiej w Turku

 

W piątek 7 czerwca 2019r. dwie drużyny z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słodkowie wzięły udział w II edycji Gry Miejskiej pod hasłem „Poznajemy Zawodowców”. Gra zorganizowana była w Turku.

Organizatorem przedsięwzięcia było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie przy współpracy z Miastem Turek, Turecką Izbą Gospodarczą, Cechem Rzemiosł Różnych, Zespołem Szkół Technicznych w Turku oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Turku.

Głównym celem organizowanej Gry Miejskiej było pogłębianie wiedzy na temat konkretnych zawodów oraz poznanie specyfiki pracy w tych zawodach, poznanie topografii miasta, rozwijanie umiejętności pracy w terenie oraz kształtowanie umiejętności logicznego myślenia i kreatywności przez uczniów. Ważnym celem była również promocja lokalnych rzemieślników i ich produktów a także zainteresowanie młodzieży niszowymi zawodami rzemieślniczymi.

Zadaniem uczestników było dotarcie do 10 zakodowanych miejsc, wykonanie zadania i powrót do bazy w celu rozwiązania testu końcowego. Po sprawdzeniu testu i podliczeniu punktów przez niezależną komisję, obydwie drużyny znalazły się na podium.

II miejsce - Drużyna Happy Angels

Opiekun: Anna Szambelańczyk

Skład: Agata Kaźmierczak, Wiktoria Wielgocka, Karolina Jońska

 

III miejsce – Drużyna Robaczki 2

Opiekun: Anna Lewandowska – Robak

Skład: Justyna Calak, Sandra Ogrodowczyk, Agata Pilarska

 

 

Link do relacji filmowej:

http://wielkopolska.tv/turek-poznawali-zawodowcow-przez-dobra-zabawe/?fbclid=IwAR173ucTtmKBcPx_WS5GY6_6DSKK_FxXqtt1yJT2t5_VXEvP0ScGs6HdlaY

 

Link do fotorelacji:

http://cwrkdiz-konin.pl/ii-edycja-gry-miejskiej-poznajemy-zawodowcow-turek-2019/?fbclid=IwAR14XZJDFNfeeqYs-dy19Nft-rG1mZNgmLBaTK1Jx9CqktvSUeTPSpExcuk