• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 3.12. 2010 po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Dzień Kultury Krajów Anglojęzycznych. Była to idealna okazja do zachęcenia uczenia się języków oraz poznawania kultury, historii i obyczajów innych krajów. Uczniowie naszej szkoły przebrali się za charakterystyczne postacie związane z krajami anglojęzycznymi. W konkursie na najciekawszy strój zwyciężyła Estera Wędzik z klasy VB, II miejsce zajął Robert Wielgocki z klasy Va oraz na miejscu III uplasował się Karol Musiałowski z klasy IVa.

 

W tym dniu, miał również miejsce I Międzyszkolny Konkurs Kultury Krajów Anglojęzycznych składający się z dwóch części: test wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych oraz konkurs na najlepszą scenkę w języku angielskim. Zaproszenia do udziału w konkursie przyjęły szkoły z naszej gminy oraz powiatu Tureckiego.

Wyniku testu przedstawiają się następująco:

I miejsce- Daniel Piekarczyk ze Szkoły Podstawowej w Żukach

II miejsce- Mikołaj Pastuszka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku

III miejsce- Filip Pietras z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Słodkowie

Wyniki konkursu na najlepszą scenkę to:

I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 5 w Turku: Kornelia Karniszewska, Mikołaj Sulkowski oraz Ramona Kaczkowska

II miejsce- Zespół Szkolno- Przedszkolny w Słodkowie: Kamila Filipiak, Karolina Świerczyńska

III miejsce- Szkoła Podstawowa w Turkowicach: Natalia Zielińska, Klaudia Serafińska

Organizatorzy imprezy: Barbara Mrugas oraz Anna Bonikowska