• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

21 marca w naszej szkole żegnaliśmy smutną zimę i witaliśmy radosną wiosnę. Dzieci przygotowały specjalny program artystyczny, aby zachęcić wiosnę do jak  najszybszego  przybycia w nasze strony.

Oprócz informacji o wiośnie astronomicznej , kalendarzowej, tradycji topienia Marzanny- symbolu odchodzącej zimy, odbyły się konkursy, zabawy i wspólne śpiewanie.Uczniowie entuzjastycznie brali udział w konkursie na znajomość horoskopów i najciekawszy strój. Po burzliwych i trudnych obradach jury,  zostali wybrani najlepsi, a wszyscy nagrodzeni. Z uwagą obejrzeli przedstawienie „ O królu Smętniastym i jego córce Marzannie”. Wtedy właśnie rozprawiono się z niechcianą Marzanną.Wszyscy wyśmienicie bawili się podczas „odwiedzin” przedstawicieli gminy Wilkowyje.Po zakończeniu tradycyjnej wiosennej imprezy uczestników nagrodzono gromkimi brawami.Uroczystość przygotowały panie: G. Młotkiewicz, Z. Myśler, J. Tarnas