• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

Choć zima jeszcze na dobre nie nastała część uczniów ZSP w Słodkowie pierwsze zimowe atrakcje ma już za sobą.

Związek Młodzieży Wiejskiej wspólnie z ZSP w Słodkowie zrealizował cykl zajęć w ramach projektu pt. ,,Lodowisko – Lubię to!”. Zajęcia  miały na celu upowszechnienie sportów zimowych.

W bezpłatnych lekcjach z łyżwiarstwa podstawowego wzięło udział 45 dzieci i 6 nauczycieli opiekunów z naszej szkoły oraz 2  instruktorów. W przeciągu trzech dni od 4  do 11 grudnia uczniowie wraz z opiekunami wyjeżdżali na kilka godzin na „Lodowisko SIRKA” do Sieradza. Tam pod okiem profesjonalistów  doskonalili  kunszt jazdy na łyżwach. Zajęcia obejmowały m.in. naukę i doskonalenie jazdy przodem i tyłem, naukę prawidłowej postawy łyżwiarskiej, udział w grach i zabawach na lodzie. W ramach projektu uczniowie mieli zapewniony niezbędny sprzęt sportowy, wstęp na lodowisko, dojazd na miejsce realizacji zajęć, opiekę wykwalifikowanej kadry instruktorskiej i wychowawczej oraz ubezpieczenie NNW i OC. Warto wspomnieć, że nasza szkoła była jedyną szkołą z Powiatu Tureckiego, która realizowała ten projekt. Oprócz 45 dzieci ze Słodkowa w projekcie uczestniczyło jeszcze 230 dzieci z 6 innych województw.