• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

16 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Cisewie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych z  terenu Gminy Turek.

Celem Turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej
w szczególności poprzez:

  1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
  2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
  3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  4. Popularyzowanie roweru, jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
  5. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 Do udziału w rywalizacji gminnej zgłosiło się 6 szkół podstawowych z terenu Gminy Turek. Każdą ze szkół reprezentowała 4-osobowa grupa uczniów. Wszyscy uczestnicy turnieju zmierzyli się z testami ze znajomości przepisów ruchu drogowego, skrzyżowań, pomocy przedmedycznej i z jazdą sprawnościową po torze przeszkód.

I miejsce zajęła drużyna naszej szkoły w składzie: Daria Przybył, Lena Pilarek, Jakub Skoczylas i Miłosz Zieliński i ci uczniowie reprezentowali Gminę Turek na eliminachach powiatowych, gdzie zajęliśmy III miejsce.