• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

W dn.7.10.2015r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z popularną pisarką książek dla dzieci i młodzieży panią Anną Onichimowską. Uczniowie z klas IV- VI mieli niecodzienną możliwość bezpośredniego kontaktu ze znaną osobą ze świata literatury i kultury.

Po oficjalnym powitaniu pani Onichimowska opowiadała o swoim życiu, twórczości oraz zamiłowaniu do podróży. Przybliżyła również pracę pisarza. Autorka zdradziła, iż przystępując do pisania książki należy dokładnie zbadać różne aspekty problemu. Każda powieść wymaga poświęcenia jej ogromnej ilości czasu oraz pracy, szczególnie gdy są to książki pisane dla młodzieży, w których często podejmowane są trudne problemy. Chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci.

Pisarka przeczytała ciekawsze fragmenty np.z lektury do klasy IV „ Daleki rejs”, „ Duch starej kamienicy”,zachęcając tym samym do zapoznania się z jej twórczością.
Na zakończenie uczniowie gromkimi brawami oraz kwiatami podziękowali za niezwykłe spotkanie. Młodzież miała także okazję zakupić książki oraz otrzymać specjalną dedykację z autografem.