• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

14. 02. 2016 r. (niedziela) będzie przeprowadzona zbiórka pieniążków na rehabilitację Laurki ph. „Młodzi Pomagają”.
Laura przyszła na świat 23 kwietnia 2015 r. w Turku - dla rodziców szczęście nie trwało długo, bo okazało się, że dziewczynka choruje na Miopatię, bardzo rzadką jej postać, jest to: Wrodzona Dysproporcja Włókien Mięśniowych. Mała ma wprowadzoną rurkę bezpośrednio do żołądka, dzięki której można bezpiecznie karmić Laurę. Po licznych badaniach w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie - tomografii i scyntygrafii okazało się, że u małej dziewczynki wykryto Guza, który został wycięty i zbadany, NEUROBLASTOMA – rak złośliwy. Jest to pierwszy taki przypadek: Miopatia + neuroblastoma. I oto mała pokazuje coraz częściej, że chce żyć – jakby to powiedzieć … Laura oddycha SAMA!! bez RESPIRATORA!! – oczywiście kilka minut dziennie, ale to ogromny SUKCES!! Więc Pomóżmy IM....................

Wolontariusze będą stać z puszkami przy Parafiach: Św. Barbary, NSPJ po każdej mszy przez cały dzień oraz Matki Boskiej Fatimskiej (msze św. godz. 8.00, 10.00, 12.00, 16.00). Liczy się każdy grosz i każde dobre Serce okazane z Waszej strony, bo pamiętajmy że:


"Cierpienie dzieci jest naszym gorzkim chlebem, ale bez tego chleba zginęlibyśmy z głodu duchowego."

Albert Camus