• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

   Marzycielska Poczta to ogólnopolska akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci. Na stronie MarzycielskaPoczta.pl prezentowane są profile chorych dzieci wraz z ich adresami pocztowymi. W profilach można odnaleźć najważniejsze informacje o dzieciach, ich zainteresowania czy krótką biografię.

   Każdego miesiąca do dzieci docierają tysiące listów i kartek z Polski i świata. Większość dzieci swojego czasu spędza w domach i szpitalach nie mając kontaktu z rówieśnikami, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do radości.

Listy i kartki dodają dzieciakom siły do walki z chorobą, ich rodzicom otuchy, a samym piszącym mnóstwo frajdy. W związku z obchodzonymi Świętami Wielkanocnymi wolontariusze Szkolnego Koła PCK przy Gimnazjum w Słodkowie wraz opiekunkami : Ewą Czerniejewska i Joanną Popardowska postanowili przyłączyć się do akcji po raz pierwszy. Panie zaangażowały również nasza szkołę.

   W dniach od 8 marca do 21 marca uczniowie pisali listy i tworzyli kartki świąteczne. Dzieci wraz z nauczycielami bardzo chętnie włączyli się w akcję wykonując własnoręcznie kartki, upominki. Wśród prezentów znalazły się również książeczki, malowanki, naklejki, maskotki.

Udział w akcji wzięli uczniowie z klas IV-VI oraz dzieci z klas I-III pod opieką nauczycieli: klasa Ia z panią Anną Olek, klasa Ib z panią Barbarą Mrugas, Ic, z panią Alicją Budner, klasa IIa z panią Ewą Budką, klasa IIb z panią Anną Kwiatkowską, klasa IIc z panią Grażynką Młotkiewicz, klasa IIIa z panią Elżbietą Kurzawą, klasa IIIb z panią Beatą Kurz.

Za podsumowanie akcji na terenie naszej szkoły były odpowiedzialne panie: Ewa Czerniejewska i Alicja Budner, które zatroszczyły się aby wszystkie kartki i listy dotarły na czas do chorych dzieci.