• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

    W dniu 23 marca na zaproszenie dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów odwiedził nas Jakub Świderski z Liskowa. Chłopiec urodził się z zespołem wad wrodzonych: wadą rozwojową kręgosłupa, brakiem kości krzyżowej, wadą sera. Dzieci wraz               z nauczycielami, aby umilić przedświąteczne spotkanie przygotowali część artystyczną podczas, której śpiewali piosenki, recytowali wierszyki, prezentowali układy taneczne. Cześć artystyczną przygotowały panie: Anna Olek z klasą Ia, Alicja Budner z klasą Ic, Ewa Budka z klasą IIa oraz uczennice klasy VI. Nie zabrakło również prezentów dla Kubusia. Uczniowie wręczyli ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie na warsztatach świątecznych. Natomiast wolontariusze ze Szkolnego Koła PCK przy Gimnazjum w Słodkowie podarowali 10 paczek świątecznych z żywnością. Na ręce pani Świderskiej zostały przekazane nakrętki plastikowe, które były zbierane przez dzieci naszej szkoły i nadal będą. Jak powiedziała nam mama, Kuba zbiera na wymarzony rower. Po części artystycznej uczniowie oprowadzili Kubę po szkole. Pobyt Kubusia w dostarczył nam wiele radości i wzruszeń. Na pewno to nie pierwsza i nie ostatnia wizyta w naszej szkole.

Organizatorkami spotkania były panie: Ewa Czerniejewska, Alicja Budner, Ewa Budka oraz uczennica z klasy VI Justyna Calak.