• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

W dn.12.04.2016r. uczniowie  kl. Va, VB i VIa brali udział w wycieczce do Łodzi. Głównym punktem jej programu był musical „ Zorro”, który obejrzeli w Teatrze Muzycznym.

 Postać superbohatera  literackiego i filmowego jest znana wielu pokoleniom, ale teraz dzieci mogły poznać wspaniałą postać  Diega de la Vegi ( Zorro) i okrutnego komendanta Monastario w konwencji muzycznej. Zmaganiom głównych bohaterów  nieodłącznie towarzyszył komiczny grubas - sierżant Garcia. I to właśnie głównie jego postać wywoływała lawinę śmiechów wśród poważnych wątków obrony uciskanych ludzi, w obronie których występuje szlachetny Zorro.  Przygody  popularnych bohaterów były przedstawione wśród dźwięków  muzyki i żywiołowych tańców aktorów w przepysznych, charakterystycznych kostiumach. Wszystkie wydarzenia odbywały się w realistycznie przygotowanej, pięknej scenografii, często i szybko zmieniającej się, co powodowało dużą dynamikę spektaklu. Dzięki  takim zabiegom inscenizatorskim  widzowie nie mogli się nudzić. Wręcz odwrotnie, dzieci entuzjastycznie  reagowały na przebieg akcji scenicznej.

Następnym punktem wycieczki było Muzeum Tkactwa znajdujące się z Manufakturze. Tu uczniowie poznali historię rozwoju włókiennictwa i Łodzi, co tematycznie jest bliskie naszemu miastu. Obejrzeli  znajdujące się tam historyczne obiekty. Później uczestniczyli w warsztatach tkackich. Na koniec posileni i pełni wrażeń wracali do stęsknionych rodziców:).

Zadowoleni czekają na następna wyjazd.

Wycieczki zorganizowały, a także opiekowały się dziećmi p. J. Tarnas i p. A. Bonikowska.