• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

To nieprawda, że dzieci nie chcą czytać książek. Po prostu trzeba podsunąć im coś, co zainteresuje je tak bardzo, że nie spoczną, dopóki nie rozwiążą kolejnej tajemnicy.

Z myślą o pogłębieniu zainteresowania dzieci czytaniem książek, do Biblioteki Publicznej Gminy Turek w Słodkowie zaprosiła nas pani Anna Wiśniewska-Kocik, która zorganizowała warsztaty detektywistyczne dla młodych czytelników. Dzieciaki wysłuchały trzech rozdziałów książki „Tajemnica szpitala” Martina Widmarka. W szpitalu w Vimmerby dochodzi serii kradzieży. Pacjenci tracą drogocenną biżuterię, a przeszukiwanie żadnego z trojga podejrzanych nie przynosi rezultatów…….. Pozostawiając dzieci z takim niedosytem, pani Ania podsyciła w nich apetyt na ciąg dalszy. Wartka akcja, wyraziści bohaterowie, kryminalna zagadka, którą trzeba rozwiązać – to niewątpliwie zachęci młodych czytelników do sięgnięcia po kolejne części bestsellerowej serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”.

W dalszej części warsztatów dzieci ochoczo wzięły udział w samodzielnym konstruowaniu podejrzanych postaci. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik, własnoręcznie sporządził plakat wymyślonego przez siebie przestępcy.

Dzieci bardzo mile wspominały powyższe warsztaty, dopytując, kiedy będą następne.