• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

 

V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Słodkowie

 

Dnia 20.03.2018 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie odbył się po raz piąty Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Była to idealna okazja do zachęcenia uczenia się języków oraz poznawania kultury, historii i obyczajów innych krajów. W konkursie uczestniczyło 7 szkół z powiatu tureckiego. Wśród zaproszonych gości swoją obecnością zaszczycili nas Pan Karol Mikołajczyk Wójt Gminy Turek, Pan Stanisław Kaczmarek Wiceprzewodniczący Rady Gminy Turek oraz przedstawiciele mediów lokalnych „Echo Turku” oraz Turek.net.pl. Nagrody ufundował Pan Karol Mikołajczyk Wójt Gminy Turek oraz Dyrektor ZSP w Słodkowie. Poczęstunek dla uczestników konkursu zapewnił Pan Eugeniusz Wietrzyk, właściciel piekarni w Słodkowie Kolonii.

Uroczystość składała się z dwóch części. Podczas pierwszej części uczniowie pisali test sprawdzający wiedzę o kulturze, historii i obyczajach krajów anglojęzycznych. Druga część polegała na odegraniu scenki w j. angielskim. Niezależna komisja w składzie: Katarzyna Jurkiewicz, Magdalena Krauze oraz Dorota Wysz, zsumowała punkty z obu części konkursu i wyłoniła trzy miejsca.

Tegoroczne wyniki testu przedstawiają się następująco:

I miejsce- Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku (Michalina Rosiak, Natalia Kałużna)

II miejsce- ZSP w Słodkowie (Kinga Łuczak, Błażej Knapkiewicz)

III miejsce- Szkoła Podstawowa w Tuliszkowie (Bartosz Dębczyński, Tomasz Sikora)

Po wręczeniu nagród, nauczyciele języka angielskiego wzięli udział w szkoleniu na temat egzaminu po klasie ósmej. Sesję poprowadziła Pani Dorota Wysz przedstawicielka wydawnictwa Macmillan

Organizatorzy: Barbara Mrugas, Anna Bonikowska