• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

Od września 2017r. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Słodkowie z klas 1-3 uczą się języka niemieckiego m.in. dzięki przystąpieniu do "Pilotażowego programu wsparcia nauczania języka niemieckiego przez samorząd Powiatu Tureckiego w klasach I - III szkół podstawowych w latach 2017-2020".

W dniu 13 kwietnia 2018r. odbyło się dla uczniów pierwsze spotkanie związane z projektem pod hasłem: "Wiosna w Powiecie Tureckim z Językiem Niemieckim, Deutsch – kinderleicht ". Przedsięwzięcie miało miejsce w Szkole Podstawowej nr 4 w Turku. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas pierwszych : Wanessa Zell , Antonina Janiak , Nina Janiak , Zofia Golczyńska , Maja Kopczyńska, Milena Derucka i Oliwia Kubacka. Dziewczynki zaśpiewały piosenkę o liczbach: „Drei und vier – tanz mit mir !” Za piękny i udany występ uczennice otrzymały dyplomy i nagrody. Na spotkaniu zaprezentowane zostały również prace plastyczne naszych uczniów klas pierwszych, przedstawiające postacie z baśni Braci Grimm , które wykonane zostały na zajęciach szkolnych .

Wszystkie dzieci pokazały, że lubią i potrafią śpiewać piosenki po niemiecku i chętnie brały udział w quizach i zabawach językowych. Uczniowie udowodnili, że język niemiecki nie jest taki straszny i naprawdę kinderleicht , czyli dziecinnie prosty. Wspólna integracja podczas gier i zabaw sprawiły, że spotkanie było wesołe i bardzo ciekawe.

Gościem specjalnym wydarzenia był przedstawiciel Instytutu Goethego z Niemiec pan Christoph Mohr, konsultant ds. Nauczania Języka Niemieckiego.
Do występu uczennice były przygotowywane przez nauczycielki języka niemieckiego : p. Ewelinę Górnicką i p. Annę Szambelańczyk. Opiekę podczas spotkania sprawowały panie : Agnieszka Kurzawa i Ewelina Górnicka.