Sukcesy Sportowe

Warcaby klasyczne

22 stycznia 2020 roku w Klubie „Tęcza” w Turku rywalizowała młodzież klas 7 i 8 szkół podstawowych w ramach Igrzysk Młodzież Szkolnej w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Tureckiego w Warcabach Klasycznych. W kategorii dziewcząt zwyciężczynią okazała się reprezentantka naszej szkoły Dominika Zakrzewska, która pokonała koleżankę ze szkoły Julię Sobczak, natomiast Kacper Zając zajął miejsce drugie. Dominika obroniła tytuł mistrzowski sprzed roku a Julia tytuł wicemistrzyni powiatu. Zwycięzcy zarówno w kategoriach indywidualnych, jak i w kategorii drużynowej otrzymali dyplomy oraz medale i puchar dla najlepszej reprezentacji.

III MIEJSCE – SZKOŁA PODSTAWOWA w KOŹMINIE

Mistrzostwa Gminne w Warcabach Klasycznych odbyły się w Szkole Podstawowej w Kaczkach.

Podczas tych zawodów najlepszą okazała się Julia Sobczak, a miejsce drugie zajęła Dominika Zakrzewska. Natomiast wśród chłopców nie miał sobie równych Kacper Zając. Wygrywając wszystkie partie, zajął pierwsze miejsce. Obecnie Dominika, Julia oraz Kacper  przygotowują się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 23.03.2020 w Wolsztynie.

Piłka ręczna

Reprezentacja dziewcząt klas szóstych i młodszych rozgrywała Mistrzostwa Powiatu w hali sportowej w Malanowie. Dziewczęta pokazały się z bardzo dobrej strony zajmując, drugie miejsce. Uległy tylko, po zaciętej walce, zespołowi gospodarzy. W pokonanym polu pozostawiły natomiast zespoły ze SP nr 5 w Turku oraz dwa zespoły ze szkoły w Przykonie. Skład drużyny: Kasia Glapa, Zuzia Kaźmierczak, Oliwia Budka, Wiktoria Paruszewska, Nikola Warzych, Joanna Łuczak, Julia Dębowska, Maja Polus, Weronika Pakuła, Sylwia Kramarz, Ola Przybył, Amelia Bukowiecka, Klaudia Olejnik. Nasza  szkoła będzie reprezentować powiat turecki na zawodach rejonowych.

Dziewczęta klas 7 – 8 mistrzostwa powiatu również rozgrywały w Malanowie. Starsze koleżanki zaprezentowały się także bardzo dobrze. Dzięki ambicji i waleczności zajęły miejsce 2, za zespołem ze SP Przykona. Dzięki temu wynikowi będą uczestniczyły w zawodach rejonowych. Skład drużyny: Dominika Zakrzewska, Dominika Kubka, Wiktoria Kaźmierczak, Alicja Nowicka, Maja Janiak, Julia Sobczak, Aleksandra Owczarek, Gabriela Jesiołowska, Sandra Bartosik, Vanessa Wzorek, Pola Kozłowska, Zuzanna Wiśniewska.