• gimn.jpg
  • szkola.jpg

Zespół Szkolno - Przedszkolny

w Słodkowie

62-700 Turek ul. Słodków 21

tel. 63 2207632

fax. 63 2784533

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 27.11.2012 po raz trzeci w naszej szkole odbył się Dzień Kultury Krajów Anglojęzycznych. Była to idealna okazja do zachęcenia uczenia się języków oraz poznawania kultury, historii i obyczajów innych krajów.

Uczniowie naszej szkoły mieli również szansę wykazać się pomysłowością w konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników było wykonanie, charakterystycznej dla karów anglojęzycznych, budowli w formacie przestrzennym. Nagrodzeni zostali uczniowie: Adam Kusz i Dominika Kusz- Tower of Bridge, Zuzanna Kwiatkowska- Big Ben oraz Jan Pluta- Stonehenge W tym dniu, miał również miejsce III Międzyszkolny Konkurs Kultury Krajów Anglojęzycznych składający się z dwóch części: test wiedzy o kulturze krajów anglojęzycznych oraz konkurs na najlepszą scenkę w języku angielskim. Zaproszenia do udziału w konkursie przyjęły szkoły z naszej gminy oraz powiatu Tureckiego. Tegoroczne wyniki testu przedstawiają się następująco: I miejsce- Emilia Kolenda- ZSP Słodków II miejsce- Oskar Walczak- SP Cisew III miejsce- Oskar Adamczewski- SP 5 w Turku Wyniki konkursu na najlepszą scenkę to: I miejsce- N. Zielińska, M. Ćwiklińska, N. Goślińska- SP Turkowice II miejsce- B. Czekała, A. Rybak, K. Przybylska- ZSP Słodków III miejsce- K. Dykta, A Stefaniak, G. Chojnacka, M. Białas, T. Strasz- SP 5 w Turku.