rajd rowerowy z okazji Święta Pieczonego Ziemniaka

Uczniowie ZSP w Słodkowie po raz kolejny uczestniczyli w Rajdzie Pieczonego Ziemniaka.

Rajdu Pieczonego Ziemniaka nie trzeba reklamować, ponieważ cieszy się on niesłabnącym zainteresowaniem . Także i w tym roku wielbiciele aktywnego wypoczynku nie zawiedli.                     

Organizatorzy przygotowali dla uczestników 3 trasy:

  • jedną trasę pieszą,
  • dwie trasy rowerowe.

       Zanim jednak uczestnicy rajdu wyruszyli na wyznaczone leśne szlaki, otrzymali pamiątkowe  znaczki oraz zostali poczęstowani pysznymi pączkami, by mieć siły na pokonanie trasy. Każdego roku impreza dedykowana jest zarówno rowerzystom, jak i piechurom, przyciąga sporą liczbę miłośników tej formy rekreacji i wypoczynku. Przez cały czas uczestnikom rajdu towarzyszyła piękna, jesienna pogoda. Na jego zakończenie organizatorzy przygotowali nie tylko pamiątkowe dyplomy, ale i smakowity poczęstunek składający się z: grochówki, pieczonych kiełbasek, serków i oczywiście króla rajdu pieczonego ziemniaka. 

       Organizatorami rajdu byli: Oddział PTTK w Turku, Miasto Turek, Gmina Turek, Nadleśnictwo Turek, Szkoła Podstawowa w Turkowicach, Gminne Koło TPD w Galewie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Turku, GOK Wozownia w Kolnicy, druhowie z OSP Turkowice, Cisew, Szadów oraz Żuki. 

Opiekunem grupy rowerzystów z naszej szkoły był p.JerzyZygmunt.   

Close Menu
Skip to content