Udział uczniów klas VIII w Forum dla młodzieży – DIGITAL YOUTH FORUM

Na lekcji informatyki uczniowie klasy VIII oglądali transmisję z wydarzenia DIGITAL YOUTH FORUM.

Digital Youth Forum poświęcone było edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu i nowych technologii.

Uczniowie obejrzeli dwa spotkania:

  1. Spotkanie z Saintfluencerem Bartoszem Kloch„Bariery są tyko w głowie”. Młody 16- latek, który urodził się bez nóg, porusza się na protezach. Bartosz wyjaśniał młodym odbiorcom jak on radzi sobie ze swoją niepełnosprawnością. Spotkanie bardzo polecam na godziny wychowawcze klas VI -VIII.

Bartosz Kloch (Saintfluencer) – w 2020 r. przejechał na rowerze ponad 7700km. Jego znakiem rozpoznawczym są czerwone protezy, na których chodzi od urodzenia. Na co dzień pracuje w mediach społecznościowych, gdzie stara się odczarować wizerunek osób z niepełnosprawnościami. Uwielbia motywować innych do działania i pokazuje, że z niestandardowego wyglądu ciała można uczynić dużą zaletę.

2) Drugi wykład, który obejrzeliśmy wspólnie to wystąpienie pana Tomasza Rożka – „Anatomia fake’ów.”

Tomasz Rożek – polski dziennikarz naukowy i fizyk, doktor nauk fizycznych, popularyzator nauki. Pan Tomasz wyjaśniał jak rozpoznawać informacje prawdziwe od fake’ów. Wyjaśniał skąd biorą się nieprawdziwe informacje w mediach i w internecie i jak je odróżnić od informacji prawdziwych.

Close Menu
Skip to content