Projekt ekologiczny – Czas na grzybobranie

             Dnia 22 września  uczniowie klas 6a i 6b przybyli na teren Leśnictwa Grzymiszew,  by uczestniczyć w projekcie edukacyjnym – Czas na grzybobranie. Realizacja projektu zaczęła się od odczytania Dekalogu Grzybiarza. Następnie udaliśmy się leśnymi duktami w  poszukiwaniu grzybów, towarzyszył nam leśnik Radosław Szociński. Podczas zajęć – uzyskaliśmy wiedzę  jak przygotować się do grzybobrania, jak rozpoznać grzyby jadalne od trujących, jakich zasad powinien przestrzegać każdy grzybiarz oraz jak mamy się zachowywać w lesie.

 Na zakończenie wszyscy mogli odpocząć i zrelaksować się zajadając gorące kiełbaski na świeżym powietrzu.

Inicjatorką projektu była nauczycielka biologii Joanna Popardowska wraz ze studentką  biologii  Martyną Danielewską natomiast opiekunkami były Panie Ewa Czerniejewska i Magdalena Żyła wychowawczynie klas.

 Zajęcia te umożliwiły uczniom obcowanie ze światem przyrody. Stały się źródłem niezapomnianych i głębokich doznań estetycznych  i emocjonalnych.

Bardzo serdecznie dziękujemy leśnikowi Radosławowi Szocińskiemu za wspaniałą terenową lekcję i pogadankę na temat prawidłowego grzybobrania.

 Mamy nadzieję, na ponowne spotkanie w tak miłej atmosferze……

Close Menu
Skip to content