Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania

Mam nadzieję, że tydzień promujący głośne czytanie w naszej szkole był literackim przeżyciem dla naszych uczniów. Wybrałam utwory, które- mam nadzieję zaciekawiły czytelników. Są to opowiadania mówiące o szacunku, odpowiedzialności dobrych manierach w klasach młodszych,  bajeczki w przedszkolu itp. Młodszym uczniom czytałam sama, czytali uczniowie klas starszych oraz uczniowie sami czytali fragmentami. Czytali również poloniści na lekcjach języka polskiego. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że uczniowie chętnie słuchali. To nieprawda, że nie lubimy książek. Z książką jest jak z jedzeniem – dopóki nie spróbujesz – nie wiesz jak smakuje.

                                                                                  szkolna  bibliotekarka

Close Menu
Skip to content