VI Turniej Szkolnych Klubów Europejskich

Już po raz czwarty nasza szkoła brała udział w Turnieju Klubów Europejskich.

29 listopada grupa uczniów klasy VIIIa i VIIIb brała udział w VI Turnieju SKE. Ponieważ każdy kolejny turniej odbywa się w szkole, która w ostatnim turnieju zwyciężyła, tym razem pojechaliśmy do Szkoły Podstawowej w Ociążu/ koło Ostrowa.

Do Turnieju zakwalifikowało się 7 szkół w tym nasza ZSP w Słodkowie.

Uczniowie brali udział w dwóch etapach turnieju. Pierwszy polegał na prezentacji wcześniej przygotowanego plakatu na temat ” Europa na marę ery cyfrowej”. Drugi etap polegał rozwiązaniu testu, który składał się z 30 pytań. Test opierał się na tematyce związanej z UE w tym historia UE, Instytucje i siedziby UE oraz tematyki cyfrowej Europy.

Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. W trakcie przerwy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

Nasza drużyna otrzymała II miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Close Menu
Skip to content