Austausch von Weihnachtskarten – projekt eTwinning z języka niemieckiego

W grudniu 2021 roku nasi uczniowie wzięli udział w międzynarodowym projekcie eTwinning, realizowanym na platformie TwinSpace. Głównym celem projektu była wymiana własnoręczne wykonanych kartek świątecznych wraz z życzeniami w języku niemieckim. Do projektu przystąpiły dwie szkoły podstawowe z Grecji oraz jedna szkoła w Luksemburgu. Wykonaniem kartek zajęli się uczniowie z klas V – VI uczęszczający na dodatkowy język niemiecki, ale także uczniowie z klasy VIIc i VIIIb. Niektórym uczniom pomysł spodobał się na tyle, że wykonali po kilka kartek świątecznych, a co za tym idzie, również otrzymali po kilka kartek.

Zdjęcia kartek świątecznych wykonanych przez naszych uczniów.

Zdjęcia uczniów ze szkoły 3. Dimotiko Sholio Verias, Apostolou Pavlou 1,59132 Veria, Griechenland z kartkami od naszych uczniów.

Zdjęcia kartek wysłanych przez Panią Eleni Vouliouvasi ze szkoły 3. Dimotiko Sholio Verias Apostolou Pavlou 1, w miejscowości Veria w Grecji.

Zdjęcia naszych uczniów z kartkami wysłanymi przez Panią Eleni Vouliouvasi ze szkoły 3. Dimotiko Sholio Verias Apostolou Pavlou 1, w miejscowości Veria w Grecji.

Zdjęcia uczniów ze szkoły Maison 84, w miejscowości Clerf w Luxemburgu z kartkami świątecznymi od naszych uczniów. Zdjęcie wysłała Pani Louisa Michels.

Zdjęcie kartek świątecznych wykonanych przez uczniów ze szkoły w Luxemburgu.

Zdjęcie naszych uczennic z kartkami świątecznymi od uczniów z Luxemburga.

Niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy kartek z drugiej greckiej szkoły w Atenach. Powód nieznany. Nauczyciel języka niemieckiego w tej szkole Pan Lykogiannis Ilias, przesłał nam zdjęcie wykonanych kartek świątecznych, zrobione tuż przed wysłaniem. Mamy jednak nadzieję, że te śliczne kartki do nas dotrą.

Osoba odpowiedzialną za projekt była p. Anna Szambelańczyk.

Close Menu
Skip to content