Dzień Bezpiecznego Internetu

Już tradycją stało się, że nasza szkoła co roku bierze udział w projekcie ogólnopolskim Dzień Bezpiecznego Internetu. Jak większość szkół w Polsce właśnie dzisiaj 8 lutego podjęliśmy działania związane z obchodami DBI.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) jest obchodzony od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej. Pierwotnie święto było celebrowane przede wszystkim w Europie, lecz aktualnie Dzień Bezpiecznego Internetu zyskał popularność na całym świecie.

Tegoroczne hasło brzmi: „Działajmy razem!”

Internet może być przestrzenią, w której znajduje się wiele niebezpieczeństw, a dzieci powinny być o tym odpowiednio informowane”

Uczniowie naszej wykonali plakaty, prezentacje, oglądali filmy tematycznie związane z bezpieczeństwem w Internecie, tworzyli krzyżówki, Quizy, brali udział w konferencji online z udziałem ekspertów zorganizowanej przez https://www.saferinternet.pl//, oraz w kursach i szkoleniach na temat „bezpieczeństwa w sieci”.

W klasach odbyły się pogadanki.

Nawet najmłodsi uczniowie klas I- III wiele wiedzą o zasadach obowiązujących w Internecie i rozumieją pojęcie hejt, przemoc, kradzież osobowości i danych oraz inne…

https://youtu.be/cuIUjHbB0pM

Close Menu
Skip to content