Konkurs geograficzny „Obieżyświat” na UAM w Poznaniu

7 czerwca uczniowie z naszej szkoły Dawid Kozłowski z klasy VIIIa oraz
Wojciech Woźniak z klasy VIIc brali udział w drugim etapie konkursu „Obieżyświat” organizowany przez Poznańskie Stowarzyszenie Oświatowe we współpracy z Pracownią Dydaktyki Geografii i Edukacji Ekologicznej Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

Adresowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, którzy wykazują szczególne zainteresowanie geografią. Idea powstania takiego konkursu narodziła się już 13 lat temu.

Celem konkursu jest rozpowszechnienie wiedzy geograficznej wśród młodzieży gimnazjalnej poprzez zmierzenie się uczniów nie tylko z zagadnieniami teoretycznymi, ale także z działaniami praktycznymi. 

Do konkursu przystąpiło 17 szkół z Wielkopolski. Konkurs składał się z 3 etapów. Uczniowie pisali konkurs w parach – dwóch uczniów (laureatów konkursu etapu szkolnego) z każdej szkoły.

Tematem przewodnim konkursu była Ameryka Północna. Uczniowie musieli wykazać się bogatą wiedzą geograficzną wykraczającą poza podstawę programową. Nie udało się znaleźć na podium jednak wyniki mieliśmy zadowalające. Uczniowie zdobyli 75,5 pkt na 90 pkt możliwych do zdobycia. Gratulacje dla chłopców.

Podczas konkursu panowała bardzo miła atmosfera. Między etapami konkursu znalazł się również czas na relaks. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zwiedzili Muzeum Ziemi z największym w Polsce meteorytem.

W trakcie pisania przez uczniów kolejnych etapów konkursu, nauczyciele uczestniczyli w bardzo ciekawych trzech wykładach dotyczących problemu ocieplenia klimatu.

Zdjęcia wykonane są na terenie UAM oraz w Muzeum Ziemi UAM w Poznaniu

Close Menu
Skip to content