Żywa lekcja biologii z Sokolnikiem

Dnia 2 listopada  uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej żywej lekcji biologii   z sokolnikiem .

Celem spotkania było:

– bliskie obcowanie  z  ptakami drapieżnymi, takimi jak  puchacz „Misha”, myszołowiec towarzyski  i pustułka

-poznanie codziennego życia ptaków drapieżnych

-poznanie znaczenia ptaków w naszym ekosystemie.

        Podczas tej lekcji uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega praca z ptakami drapieżnymi. Panowie Mateusz i Witold przybliżyli uczniom ciekawą historię sokolnictwa ,która ma w Polsce bogatą tradycję. Jest  jedną z gałęzi łowiectwa,  polegająca na sztuce układania ptaków drapieżnych oraz łowach przy ich pomocy. Opowiadali  również ,że układają ptaki nie tylko do polowania, ale także do pracy. Ptaki pracują na lotnisku to już nie ciekawostka, to norma.
      Sokolnictwo kojarzone jest także z rehabilitacją ptaków drapieżnych oraz z ich hodowlą. Szczególnie w krajach o restrykcyjnym prawie ochrony przyrody (także w Polsce) hodowla ptaków drapieżnych nabiera dużego znaczenia. Jest ona bowiem jedynym legalnym źródłem pozyskania ptaków do sokolnictwa.

Sokolnictwo jest sztuką obcowania z ptakami drapieżnymi.

Piękno i siła ptaków drapieżnych sprawiła, że ta lekcja  na długo pozostanie  w pamięci uczestników….

Bardzo serdecznie dziękujemy Miejskiemu Domu Kultury w Turku za zorganizowanie tego ciekawego wydarzenia w naszej szkole.

Mamy nadzieję, na ponowne spotkanie w tak miłej atmosferze……

Close Menu
Skip to content