Zajęcia geograficzne na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM w Poznaniu

23 listopada uczniowie klasy V i VI pod okiem nauczycieli geografii uczestniczyli w dwóch wykładach: „Walory krajobrazowe Kirgistanu” oraz „Dlaczego drzewa są cenne dla geografów”. Po wykładach uczniowie a być może nawet przyszli studenci :), udali się do Muzeum Ziemi oraz ogródka meteorologicznego zgłębiać tajemnice klimatu.

Uczniowie dowiedzieli się o turystycznych walorach krajobrazu Kirgistanu, a także o dendrochronologii, meteorytach, minerałach i skałach oraz pomiarach meteorologicznych. Była to żywa lekcja geografii wzbogacona o doznania wzrokowe, słuchowe i dotykowe. Bardzo interesujące wykłady i prezentacje dostosowane do wieku uczniów. Prawdziwa zachęta do nauki. Ciekawostki, które pozostaną na długo w pamięci naszych uczniów. Od razu umówiliśmy się na kolejne spotkanie. Będziemy również gościć profesorów uczelni w naszej szkole.

Zajęcia zostały przygotowane przez: mgr Tolgonai Bozzhigit kyzy, dra Pawła Matulewskiego, dr Joannę Jaworską oraz prof. UAM Arkadiusza M. Tomczyka.

Ogromne podziękowania dla Pana prof. UAM Arkadiusza M. Tomczyka, który tak wspaniale zorganizował nam czas i pobyt na uczelni.

„Dbając o dobre relacje” nie tylko szkolne ale międzyszkolne, zaprosiliśmy do udziału w naszej wycieczce 9 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Turkowicach.

Opiekunowie:

M. Żyła (Kierownik)

D. Stolarska

W. Rosiak

Close Menu
Skip to content