Projekt eTwinning „(A)ICT in the City” – nowoczesne technologie w mieście

W dniach 3-6 listopada 2022r. we Wrocławiu odbyło się trilateralne seminarium w którym udział wzięli nauczyciele z Polski, Czech oraz Słowacji. Tematem przewodnim spotkania były nowoczesne technologie z uwzględnieniem sztucznej inteligencji i ich wykorzystanie w realizacji projektów eTwinning. W trakcie spotkania zawiązany został trójstronny, roczny projekt pod nazwą: „(A)ICT in the City” – nowoczesne technologie w mieście”. Autorkami tego projektu są:

Do udziału w projekcie zgłosiła się grupa uczniów z klas szóstych.

W ramach działań projektowych od listopada do chwili obecnej opracowano zasady współpracy w trakcie projektu, dokonano prezentacji szkół oraz ich lokalizacji na google maps.

Wymieniono się adresami szkół, dokonano prezentacji grup projektowych w aplikacji padlet w której uczniowie pisali o sobie i wybierali swój awatar.

Ważnym zadaniem było utworzenie logo naszego wspólnego projektu. Wszystkie działania są dokumentowane na European School Education Platform (ESEP)  – platformie służącej do międzynarodowej współpracy pomiędzy szkołami europejskimi. Właśnie na tej platformie, uczniowie z Czech za pomocą aplikacji jigsawplanet przygotowali dla nas świąteczne puzzle.

Poniżej fotorelacja z układania puzzli przez naszych uczniów.

Najważniejszym jednak wydarzeniem było spotkanie na żywo na platformie MS Teams. Spotkanie odbyło się dziś – 10 stycznia, językiem komunikacji był język angielski. Pani Lea Navrátilová już zmontowała krótką prezentację z tego spotkania.

Poniższe zdjęcia przedstawiają nasz udział w dzisiejszym spotkaniu online.

Również dzisiaj dotarła do nas kartka z życzeniami od czeskich uczniów biorących udział w projekcie. Już niedługo podobną niespodziankę otrzymają od nas, nasi czescy rówieśnicy.

Przed nami kolejne, nowe zadania projektowe,  do realizacji których się przygotowujemy, będą to już typowe zadania związane z zastosowaniem nowoczesnych technologii i elementów sztucznej inteligencji w mieście.

Koordynatorem projektu jest p. Anna Szambelańczyk

Close Menu
Skip to content