Konkurs „Znaszli swój kraj – potyczki geograficzne”

W dniu 30 marca 2023 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Turku odbył się konkurs geograficzny pod hasłem „Znasz swój kraj – potyczki geograficzne”. Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej części szesnaścioro uczniów przystąpiło do rozwiązania testu kwalifikującego do drugiego etapu konkursu, który dotyczył geografii fizycznej Polski. Nasi uczniowie osiągnęli doskonały wynik: Kacper zajął III miejsce, a Wojtek V miejsce spośród 16 uczestników konkursu.

Po zakończeniu pierwszego etapu, uczniowie zostali podzieleni na drużyny i rywalizowali w zadaniach otwartych dotyczących Polski, województwa wielkopolskiego oraz powiatu tureckiego. Była to wspaniała lekcja geografii, fajna rozrywka intelektualna a także zdrowa rywalizacja i świetna zabawa dla wszystkich uczestników.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!

Kacper i Wojtek godnie reprezentowali naszą szkołę, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słodkowie.

Close Menu
Skip to content