Wycieczka rowerowa do Dzierzbina

W dniach 26 – 27 maja 2023 roku, grupa chłopców z klas: VIb, VIc, VIIIb i VIIIc., na zaproszenie kolegów z ZSP w Dzierzbinie – Kolonii, wzięła udział w dwudniowym biwaku szkolnym. Na miejsce zbiórki uczniowie dotarli na rowerach.                                                      

Celem wycieczki było: nawiązanie bliższego kontaktu z rówieśnikami z w/w szkoły, doskonalenie sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej, zapoznanie się uczniów z podstawowymi formami rekreacji i turystyki, doskonalenie umiejętności jazdy rowerem z zachowaniem bezpieczeństwa w czasie poruszania się po drogach publicznych.                                                                                       
         Biwak rozpoczął się  o godz. 17.00 zbiórką przed ZSP   w Dzierzbinie – Kolonii i przywitaniem wszystkich uczestników przez organizatorów.  Następnie uczestnicy biwaku zostali zapoznani  z  regulaminem i harmonogramem pobytu. Po zakończeniu części oficjalno – informacyjnej uczniowie udali się do szkoły, gdzie zostali zakwaterowani.                                                                                    
          W trakcie dwudniowego pobytu chłopcy wzięli udział w zabawach integracyjnych, w grach i zabawach zespołowych oraz biegu patrolowym, Nasi uczniowie mieli  również przyjemność uczestniczenia w uroczystym przyrzeczeniu harcerskim uczniów ZSP w Dzierzbinie – Kolonii.  Była to dla wszystkich uczestników tego wydarzenia niezapomniana chwila. 

Wróciliśmy zmęczeni, ale szczęśliwi i co najważniejsze bogatsi o nowe doświadczenia.                                                                                                                                                                 
         Dziękujemy uczniom i organizatorom z ZSP w Dzierzbinie – Kolonii za zaproszenie i mile spędzony wspólnie  czas.

Opiekunami w/w imprezy byli: Katarzyna Statucka i Jerzy Zygmunt.

Close Menu
Skip to content