Eine Reise nach Berlin – wycieczka do Berlina

W piątek 2 czerwca uczniowie z klas VII i VIII udali się na wycieczkę do Berlina. Wyjazd nastąpił o godzinie 5.00 na miejsce dotarliśmy kilka minut po godzinie 10.00. Zgodnie z programem zwiedziliśmy lub zobaczyliśmy: Aleksanderplatz, Czerwony Ratusz,  fontannę  Neptuna,  Babelplatz z katedrą św. Jadwigi , Wyspę Muzeów, Aleję pod Lipami, Bramę Brandenburską, Reichstag – udało nam się zwiedzić kopułę i taras na dachu gmachu Reichstagu, co mimo rezerwacji nie jest oczywiste i pewne. Pani przewodnik wielokrotne pokazywała uczestnikom wycieczki miejsce przebiegu Muru Berlińskiego – dzielącego miasto na część wschodnią i zachodnią. Uczniowie zobaczyli East Side Gallery –  pomnik dla wolności stworzony przez artystów z całego świata na fragmencie Muru Berlińskiego, Pomnik pomordowanych Żydów Europy, Pałac Charlottenburg –  jeden z najpiękniejszych zespołów architektonicznych Berlina , Kolumna  Zwycięstwa, Kościół  Pamięci Cesarza Wilhelma.

Był też czas na zakup pamiątek oraz na konsumpcję, zgodnie z obietnicą nauczycielki języka niemieckiego, każdy uczeń mógł kupić i spróbować Döner Kebab za jedyne 7 euro.

Kierownikiem wycieczki była p.Anna Szambelańczyk.

Niezastąpionymi opiekunkami były panie: Małgorzata Grzesik, Ewa Czerniejewska i Anna Bonikowska. Opiekunem był również pan Dawid Łysiak vel Kempiński, który opiekował się grupą uczniów z szkoły w Turkowicach.

Close Menu
Skip to content