ŚWIATOWY TYDZIEŃ MÓZGU

Dni Mózgu to coroczna akcja odbywająca się w ramach Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week), której celem jest popularyzacja wiedzy o mózgu. Z tej okazji w ubiegłym tygodniu przeprowadziliśmy wiele działań by włączyć się do ogólnoświatowej akcji.

Aby utrzymać mózg w dobrej kondycji, warto zacząć trenować jak najwcześniej. To inwestycja, która się opłaci na każdym etapie życia. Jeśli jesteś uczniem lub studentem, wytrenowany umysł będzie lepiej przyswajał wiedzę. Jeżeli jesteś osobą pracującą, dzięki sprawnemu mózgowi będziesz lepiej i rzetelniej wykonywał swoje obowiązki, a ponadto zmniejszysz ryzyko pojawienia się demencji starczej w późniejszym wieku.

Mózg to wyjątkowy organ, który ma zdolność do samo naprawy.  Musi jednak być odpowiednio stymulowany, w czym pomaga trening umysłowy. Familiada szarych komórek, czy teleturniej mózgowych ciekawostek to tylko niektóre z propozycji, w których można było wziąć udział w dniach 18-22 marca. Dużą popularnością cieszyła się popularna gra „kółko-krzyżyk” czy jej bliska kuzynka „4 w linii”. Były też gry logiczne, strategiczne i pamięciowe.

Głównymi koordynatorami tych działań były Panie: Agata Janiak (klasy IV-VIII) i Wioletta Krzyżanowska (klasy I-III). Trzeba jednak wspomnieć, że w całą akcję zaangażowany był Samorząd Uczniowski, wychowawcy, pedagodzy i psycholog szkolny.

Zapraszamy do fotogalerii

Close Menu
Skip to content