Udział w największej na świecie ekologicznej inicjatywie społecznej–GODZINA DLA ZIEMI WWF

Dnia 22 marca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w inicjatywnie ekologicznej GODZINA DLA ZIEMI WWF. Akcja odbyła się  na terenie Ścieżek Dydaktycznych Zdrojki Lewe  N-ctwa Turek. W akcji uczestniczyli uczniowie kl.7a wraz z nauczycielkami Joanną Popardowską i Ewą Czerniejewską oraz leśnikiem  Anną Cichą . Całość wydarzenia została poprzedzona prelekcją pani leśnik na temat odpadów ich czasu rozkładu oraz  krótkim quizem wiedzowym. Potem uczniowie zaopatrzeni w odpowiednie środki (worki i rękawice)  wyruszyli na wyznaczone wcześniej tereny. Celem  było wysprzątanie śmieci w okolicy tj.: folie, papiery, puszki, plastiki, butelki itp. 

Godzina dla Ziemi WWF ma skłonić wszystkich do refleksji nad wagą stojących przed nami wyzwań i zmotywować do podjęcia koniecznych działań.

Uczniowie po aktywnym włączeniu się w akcję są bardziej  świadomi zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem środowiska. Działania uświadomiły im , że porzucone w lesie szklane  i plastikowe butelki, foliowe torby, opakowania po produktach spożywczych, czy nawet zużyty sprzęt elektryczny  i elektroniczny, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska.  Praca na rzecz ochrony środowiska trwa  w naszej szkole przez cały rok.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIE DLA PANI MARTY ILKOWSKIEJ-NOWAK Z TURKOWSKIEJ GRUPY OTOP ZA INSPIRACJE DO ZORGANIZOWANIA WYDARZENIA

Close Menu
Skip to content