„Znamię! Znam je?- czyli co musisz wiedzieć o czerniaku – V edycja

Nasza szkoła  ponownie wzięła udział w V edycji  programu profilaktyczno-edukacyjnego „Znamię! Znam je?- czyli co musisz wiedzieć o czerniaku skóry”, organizowanym przez Akademię Czerniaka.  Celem programu jest upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat profilaktyki czerniaka oraz zachęcić ich do regularnego badania skóry.   

W ramach realizacji kampanii odbył się na lekcjach biologii  w klasach 7 i 8 cykl lekcji poświęcony w/w tematyce. Uczniowie w trakcje zajęć poznawali charakterystyczne cechy czerniak, ABCDE czerniaka , Złote Zasady ochrony przed czerniakiem oraz w jaki sposób dokonać samobadania skóry .

Ponadto 23 kwietnia 2026 roku odbył się szkolny konkurs wiedzy –Co wiem o czerniaku? w ramach kampanii ZNAMIĘ –ZNAM JE!  – V edycja.

Uczniowie rozwiązywali quiz wiedzowy składający się z 23 pytań. Uczestnicy przygotowując się do konkursu mogli skorzystać także z materiałów zamieszonych na stronie http://www.akademiaczerniaka.pl/kampania-znamie-znam-je/program-do-szkol-ponadgimnazjalnych/film-edukacyjny-dla-uczniow/

Oto wyniki:

I miejsce – ZOFIA PURCEL  KL.7B

II miejsce–ALICJA KACZMAREK  KL.7B

III miejsce –LENA PRZYGOŃSKA  –KL.7B

Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Konkurs przygotowały panie Joanna Popardowska i Ewa Czerniejewska .

Serdecznie
gratulujemy zwycięzcom!

Close Menu
Skip to content