Sukces pedagogiczny- Gala „Edukator – Ambasador Rozwoju 2026”

Szanowni Państwo,

23 czerwca 2026 roku w Poznaniu odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu branżowego „Edukator – Ambasador Rozwoju”. Z ogromnym wzruszeniem pragnę poinformować, że znalazłam się w gronie wyróżnionych pedagogów z Wielkopolski.

Ten sukces nie jest jednak wyłącznie moją zasługą, dlatego z całego serca pragnę złożyć szczególne podziękowania.

Pierwsze słowa wdzięczności kieruję do Dyrektora Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  w Słodkowie, Pani Małgorzaty Grzesik.

Pani Dyrektor, dziękuję za zaufanie, za dostrzeżenie moich codziennych działań i za zgłoszenie mojej kandydatury do tego zaszczytnego konkursu. Ta nominacja była dla mnie ogromnym wyróżnieniem i dowodem na to, że nasza wspólna praca na rzecz młodzieży ma głęboki sens. Dziękuję za codzienne wsparcie, inspirację oraz przestrzeń do rozwoju, którą jako Dyrektor stwarza Pani w naszej szkole.

Edukacja to dla mnie coś więcej niż zawód – to misja i pasja. To zaszczytne wyróżnienie na szczeblu wojewódzkim motywuje mnie do dalszej, jeszcze intensywniejszej pracy pedagogicznej, wprowadzania innowacji i towarzyszenia moim uczniom w ich drodze do wiedzy.

Moja radość podczas gali była podwójna, mój sukces świętowałam wspólnie z Dyrektorem Zespołu Szkół Rolniczych CKP w Kaczkach Średnich Panią Elżbietą Karwacką, która także odebrała to prestiżowe wyróżnienie. Nasza szkoła, ZSP w Słodkowie, ściśle i owocnie współpracuje z tą placówką, dlatego to wspólne świętowanie miało dla mnie wymiar symboliczny.

Miałam zaszczyt stać na scenie obok absolutnie wyjątkowych osobowości – liderek i liderów wielkopolskiej oświaty, którzy udowadniają, że nowoczesna edukacja opiera się na partnerstwie, innowacjach i autentycznym zaangażowaniu społecznym. Spotkanie w tym gronie utwierdziło mnie w przekonaniu, że wspólnie budujemy przyszłość opartą na wartościach i wiedzy.

Z całego serca gratuluję również wszystkim pozostałym Laureatom i Wyróżnionym z subregionu konińskiego, na czele z Laureatem głównym – dr Markiem Dąbrowskim.

Dziękuję moim Koleżankom i Kolegom z pracy oraz całej społeczności szkolnej. To wyróżnienie dedykuję również Wam – bo to Wy każdego dnia inspirujecie mnie do bycia lepszym edukatorem!

 Z wyrazami szacunku,

Anna Szambelańczyk

#EdukatorAmbasadorRozwoju #Wdzięczność #ZSPSłodków #MisjaEdukacja #SukcesPedagogiczny #WspółpracaSzkół

Close Menu
Skip to content