Laboratoria Przyszłości

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.

Laboratoria Przyszłości – Portal Gov.pl (www.gov.pl)

 

Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała środki na realizację programu Laboratorium Przyszłości i uzyskała środki, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań i innych form rozwijania umiejętności.

Otrzymane przez nas wsparcie to 113 400,00 zł, które  przeznaczyliśmy na sprzęt do prowadzenia zajęć z techniki, robotyki oraz na zakup sprzętu audio-video.

zestawienie sprzętu

 

 

Zestawy BeCreo na lekcji techniki

Uczniowie naszej szkoły zaczęli wykorzystywać

Read More

Pracownia techniczna

Uczniowie klas 5 doczekali się wreszcie zajęć z

Read More

Rok Kopernika

Podczas zajęć wyrównawczych z geografii uczniowie

Read More

Pierwsze wydruki 3D

Uczniowie klas 4 na zajęciach dodatkowych zaczęli

Read More

Narzędzia laboratorium przyszłości na plastyce

W grudniu uczniowie na zajęciach plastyki

Read More

Lego Spike

W ramach projektu Laboratorium przyszłości nasza

Read More

Lego na zajęciach dodatkowych

W ramach projektu „Laboratorium przyszłości

Read More

ScottieGo na zajęciach dodatkowych

Uczniowie klas 4 na zajęciach dodatkowych z

Read More

ScottieGo

Na wyposażeniu naszej szkoły, po przystąpieniu do

Read More

Close Menu
Skip to content