Rok Kopernika

Podczas zajęć wyrównawczych z geografii uczniowie mieli okazję pracować na modelu Układu Słonecznego wydrukowanym na drukarce 3D. Była to świetna okazja dla naszych uczniów, aby w sposób praktyczny poznać strukturę naszego systemu planetarnego.

Z racji obchodzonego w tym roku Rok Kopernika, skupiliśmy się na rozwijaniu zainteresowań uczniów teorią heliocentryczną. Przypomnieliśmy sobie, że to Mikołaj Kopernik jako pierwszy wysunął tezę o tym, że to Słońce znajduje się w centrum Układu Słonecznego, a Ziemia i inne planety krążą wokół niego. Dzięki temu odkryciu zrewolucjonizował on myślenie na temat kosmosu i wzbudził wiele kontrowersji w swoim czasie. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję lepiej poznać nasze planety i ich charakterystyczne cechy. Mogli również zobaczyć, jak planety poruszają się wokół Słońca i jakie mają one odległości od niego. Dzięki temu zajęciu nasi uczniowie mogli w praktyce zobaczyć i zrozumieć działanie Układu Słonecznego.

Wnioski po dzisiejszych zajęciach są bardzo pozytywne. Nasi uczniowie byli zainteresowani tematem i aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Praca na modelu Układu Słonecznego wydrukowanym na drukarce 3D okazała się świetnym pomysłem, który pozwolił na praktyczne zrozumienie teoretycznej wiedzy. Z pewnością takie zajęcia wpływają na rozwój zainteresowań naszych uczniów i kształtowanie ich zainteresowań naukowych.

Drukarka 3D została pozyskana przez nasza szkołę w ramach projektu „laboratorium przyszłości”.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Close Menu
Skip to content