Akcja NAKRĘTKA w naszej szkole

Szkolne Koło PCK   jak co roku organizuje zbiórkę zakrętek plastikowych.

W ten sposób pomagamy środowisku oraz niepełnosprawnym dzieciom Zuzi oraz Łukaszowi.

Nie wyrzucaj nakrętek do śmieci!

Jedna nakrętka może zadecydować o szczęściu i radości osoby, która potrzebuje pomocy!

Każda butelka wody mineralnej, soku czy środku chemicznego ma potencjał, który drzemie  w samych plastikowych nakrętkach!

Zbieramy każdego rodzaju plastikowe nakrętki z butelek po wodzie, sokach, napojach gazowanych, nakrętki z produktów kosmetycznych (kremy, pudry, zatyczki od dezodorantów) oraz produktów chemicznych (płynów do płukania, prania, płynów do zmywania naczyń). Zbieramy plastikowe nakrętki typu PET i HDPE.

Na czym polega  nasza akcja ?

Każdy kto chciałby przyłączyć się do naszej akcji może to zrobić w każdej chwili. Dla nas liczy się każdy kilogram, a nawet każda nakrętka. Jeśli masz możliwość przyłącz się do nas i pomóż zbierać nakrętki. Każdy zebrany kilogram przybliża osobę niepełnosprawną do otrzymania wymarzonego wózka inwalidzkiego.

AKCJA JEST NIEOGRANICZONA CZASOWO!!!!!!!

        Dodatkowo w tym roku szkolnym został ogłoszony konkurs klasowy na największą liczbę uzbieranych nakrętek.  Dnia 20 stycznia odbyło się podsumowanie konkursu w którym I MIEJSCE W SZKOLE ZAJĘŁA GRUPA 4 –LATKÓW, która otrzymała nagrodę rzeczową ufundowaną przez Rejonowy Oddział PCK w Turku. Łącznie zebrano 145 kg nakrętek.

Koordynatorkami akcji  są opiekunki koła: Joanna Popardowska i Ewa Czerniejewska.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!!!         

Close Menu
Skip to content