11 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu.

11 lutego W naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.

Nauczyciele wychowawcy, nauczyciele informatyki oraz językowcy włączyli się w akcję mającą na celu propagowanie wśród młodych ludzi właściwych zachowań podczas korzystania
z Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest co roku z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF).  Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange. Partnerami tegorocznej edycji są: Facebook Polska oraz Google Polska. Patronatem honorowym akcję objęło: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Edukacji NarodowejRzecznik Praw ObywatelskichKomendę Główną Policji oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej.”

DBI jest również tematem, którego nie zabrakło na zajęciach SKE. Uczennice klasy VIII b: Julia Zielonka, Dominika Wójtowicz oraz Daria Warzych przygotowały specjalny materiał informacyjny. Odwiedzając wszystkie klasy w naszej szkole przekazywały uczniom najistotniejsze informacje związane z zachowaniem bezpieczeństwa w sieci. Dziewczęta przygotowały również kody QR oraz krzyżówki dla klas młodszych.

Przygotowane kody QR zostały rozwieszone na korytarzu szkolnym. Chętni uczniowie mogli samodzielnie odczytać własnym telefonem hasła ukryte w kodach QR związane z bezpieczeństwem w sieci, oraz właściwym zachowaniem podczas korzystania z Internetu.

Przez uczniów klas V – VIII zostały wykonane również plakaty informacyjne, które zostały rozwieszone w holu szkolnym na górnym korytarzu.  

Close Menu
Skip to content