Światowy Dzień Rzucania Palenia 19 listopada 2020 r.

Zespół Szkolno –Przedszkolny w Słodkowie od wielu lat włącza się w obchody Światowego Dnia Rzucania Palenia.  W  tym roku obchodzimy go 19 listopada ( czwartek) . Z tej okazji Szkolne Koło PCK pod opieką pań Joanny Popardowskiej i Ewy Czerniejewskiej przygotowało kilka form aktywność by zaakcentować to wydarzenie:

1.wykonanie plakatu o w/w tematyce dowolna wielkość i technika

2.broszury informacyjnej

3.spotu /krótkiego filmiku informacyjnego

4.”zielonych liści ”- będących symbolem nie palenia papierosów

5.ozdobionych zielonych balonów

6. transparentu

7.napisania wierszyka /rymowanki

Celem  przyświecającym kampanii jest trwała zmiana zachowań zdrowotnych poprzez zwrócenie uwagi na problem nieprzestrzegania zakazu palenia tytoniu w miejscach użyteczności publicznej oraz braku poszanowania prawa osób niepalących do przebywania w środowisku wolnym od dymu tytoniowego, a także:

  • zmniejszenie liczby osób palących przy dzieciach i kobietach w ciąży,
  • zmniejszenie liczby osób będących biernymi palaczami,
  • eliminowanie zdrowotnych skutków biernego palenia,
  • edukacja osób palących nt. stref objętych zakazem palenia tytoniu oraz motywowanie ich do niepalenia w miejscach nie wyszczególnionych w ustawie (np. na klatkach schodowych, na plaży, w parku, przy wejściach do budynków, na przejściach dla pieszych),
  • zwrócenie uwagi na fakt, że palenie w otoczeniu osób niepalących może być odbierane jako brak szacunku oraz brak poszanowania prawa tych osób do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego.

Cieszymy się, że nasi uczniowie swoją pozytywną postawą, poprzez wykonanie plakatów informacyjnych zachęcili do zdrowego stylu życia, wolnego od wszelkich używek. Mamy nadzieję, że dzięki  realizacji programów oraz udziałowi w ogólnopolskich akcjach antytytoniowych przyczyniamy się do świadomej odmowy sięgnięcia po pierwszego papierosa przez  młodzież .

Close Menu
Skip to content