„W życiu nigdy nie jest za późno na trzy rzeczy: miłość, naukę i spełnianie marzeń” Jan Paweł II

Prawdopodobnie to motto przyświeca Jakubowi w drodze do osiągnięcia celu jakim są wymarzone studia. Nie bacząc na przeciwności losu, skrupulatnie realizuje swoje marzenia by być laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej zorganizowanej przez najstarszą z polskich uczelni-Uniwersytet Jagielloński.

Trzy-etapowa do tej pory olimpiada wyłoniła około 200 uczniów z całej Polski, którzy przystąpią do finału pod koniec maja 2021 roku w formie stacjonarne na Wydziale Chemii UJ.

Jest to taka pierwsza ogólnopolska olimpiada dla szkół podstawowych, objęta honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego i jest dla wszystkich, dla których chemia jest pasją, a może nawet częścią planu na przyszłość.

Uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słodkowie przez całą swoją edukację, ambitnie realizował zagadnienia znacznie wykraczające poza podstawę programową z chemii nie bacząc na utrudnione warunki nauki zdalnej. Obecnie przygotowuje się do finalnej części a my mocno trzymamy za niego kciuki i wierzymy że tytuł laureata jest w zasięgu jego możliwości.

Close Menu
Skip to content