Zuzanna Skubiszewska zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego –Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Szkół Podstawowych pt. „Drzewa Polski”.

W tym roku szkolnym po raz kolejny „Salamandra” zaprosiła uczniów szkół Wielkopolski do zgłębiania tajemnic przyrody. Z ogromną radością informujemy ,że  Zuzanna Skubiszewska uczennica klasy 7a uzyskała wysoki wynik w etapie okręgowym  Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Szkół Podstawowych  pt.  „Drzewa Polski” i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

2 kwietnia  br. 90 osób, które najlepiej poradziły sobie z testem w etapie szkolnym i okręgowym przyjechało do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu. Etap wojewódzki składał się z 2 części: pierwsza miała charakter testu pisemnego, do którego przystąpili wszyscy zakwalifikowani uczniowie. Część druga odbyła się przed publicznością składającą się z pozostałych uczestników etapu wojewódzkiego oraz ich opiekunów.  Niestety mimo dużego zaangażowania , nie udało się przejść do następnego etapu.

W przyszłym roku będzie lepiej. Żeby zrealizować swoje zamiary potrzebna jest przede wszystkim ambicja, a później talent i wiedza, a w końcu szczęście.

Opiekunem konkursu była pani Joanna Popardowska.

Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „SALAMANDRA ” ma jak zwykle nadzieję, że ostatecznym zwycięzcą w Konkursie zostanie po prostu nasza przyroda, zyskując dzięki tej imprezie wielu zwolenników.


Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Close Menu
Skip to content