Niecodzienna lekcja geografii, we współpracy z UAM w Poznaniu.

W ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem A. Mickiewicza w Poznaniu dzisiaj, 21 marca 2023 r. w naszej szkole odbyły się wyjątkowe lekcje geografii, na których pojawiła się pani z Kirgistanu Tolgonai Bozzhigit Kyzy, która aktualnie pracuje na Uniwersytecie w Poznaniu. Pani Tolgonai przedstawiła uczniom naszej szkoły swój kraj, a wraz z nim jego piękno – góry, jeziora, szlaki turystyczne, miasta oraz obszary wiejskie. Opowiedziała nam o kulturze i tradycji Kirgistanu. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wykładu i chętnie zadawali pytania. Była to niezapomniana lekcja, dzięki której mogliśmy poznać inny kraj i jego kulturę. W zajęciach uczestniczyła klasa 5A i 6C.

Kirgistan to kraj, który zachwyca swoimi naturalnymi pięknami, takimi jak majestatyczne góry Tian Shan, malownicze doliny i szerokie stepy. Kirgiskie jeziora, takie jak Issyk-Kul, uważane są za jedne z najpiękniejszych na świecie. Ponadto, krajobraz Kirgistanu wzbogacają rośliny, takie jak rzadkie gatunki kwiatów, a także liczne gatunki dzikich zwierząt.

Kirgistan to również kraj gościnności, gdzie kultura i tradycje odgrywają ważną rolę. Kirgizi to ludzie bardzo przyjaźni i otwarci. W tradycyjnej kulturze Kirgistanu gościnność jest uważana za jeden z najważniejszych aspektów, co oznacza, że ​​goście są zawsze mile widziani i traktowani z szacunkiem.

Kirgistan ma bogatą kuchnię, której smaki i zapachy z pewnością zachwycą każdego miłośnika dobrej kuchni. Kuchnia kirgiska składa się z różnorodnych potraw, z których większość opiera się na produktach naturalnych, takich jak mięso, ryby, warzywa i owoce. Często spożywane są tam potrawy z mięsa jagnięcego, a także różnego rodzaju zupy i dania z ryżu.

W Kirgistanie tradycja jest bardzo ważna, a mieszkańcy kraju starają się przekazywać ją kolejnym pokoleniom. Wśród tradycji i obyczajów kirgiskich są m.in. takie jak festiwale i święta, podczas których odbywają się różnego rodzaju konkursy, występy artystyczne i pokazy kultury ludowej.

Close Menu
Skip to content