RUSZAMY Z EKOLOGIĄ W ZGODZIE , BY POMAGAĆ PRZYRODZIE

      Dnia 20 października br.  uczniowie klasy 8a i 8b  mogli przekonać się na własnej skórze, że nauka jest przydatna. Teorię z książek zostawili w domu  i pojechali  z  nauczycielkami :  Joanną Popardowską i  Magdaleną Żyłą do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw” w Cekowie.      

Uczniów po zakładzie oprowadził  Piotr Szyszkiewicz , który przekazał im wiedzę na temat śmieci i ich utylizacji. Do „Orlego Stawu” trafiają śmieci z 23 miast  i gmin na terenie województwa wielkopolskiego i łódzkiego. Każdego roku z naszych domów wypływa mnóstwo odpadów. Musimy zadbać o to, aby tych śmieci było coraz mniej. Należy je składować na odpowiednich składowiskach i pamiętać  o recyklingu.

            Wycieczka edukacyjna była bardzo pouczająca. Można było przekonać się na własne oczy, jak wielkim problemem są śmieci. Każdy kto śmieci  jeszcze nie segreguje, powinien udać się do „Orlego Stawu”.

           Żywa lekcja biologii przebiegła w miłej atmosferze. Na koniec uczniowie dostali pomoce dydaktyczne , które będą im przypominać o segregowaniu odpadów.

Close Menu
Skip to content