Ein Schulausflug nach Berlin.

W piątek 7 czerwca uczniowie z klas VII i VIII udali się na wycieczkę do Berlina. Wyjazd nastąpił o godzinie 5.00, na miejsce dotarliśmy przed godziną 10.00. Zgodnie z programem zwiedziliśmy lub zobaczyliśmy: Aleksanderplatz, Czerwony Ratusz,  fontannę  Neptuna,  Babelplatz z katedrą św. Jadwigi , Wyspę Muzeów, Aleję pod Lipami, Bramę Brandenburską, Reichstag. Pani przewodnik wielokrotne pokazywała uczestnikom wycieczki miejsce przebiegu Muru Berlińskiego – dzielącego swego czasu miasto na część wschodnią i zachodnią. Uczniowie zobaczyli East Side Gallery –  pomnik dla wolności stworzony przez artystów z całego świata na fragmencie Muru Berlińskiego, Pomnik pamięci pomordowanych Żydów Europy, Kolumnę  Zwycięstwa, Kościół  Pamięci Cesarza Wilhelma.

Na dłuższy czas zatrzymaliśmy się w Muzeum Techniki, w którym uczniowie zwiedzili część wystawową oraz warsztatową. W części warsztatowej uczniowie wykonywali rożnego rodzaju zadania i doświadczenia.

Był też czas na zakup pamiątek oraz na konsumpcję, zgodnie z obietnicą nauczycielki języka niemieckiego, każdy uczeń mógł kupić i spróbować Döner Kebab lub Currywurst.

Kierownikiem wycieczki była p.Anna Szambelańczyk.

Niezastąpionymi opiekunkami były panie: Barbara Paszak, Dorota Stolarska, Emilia Siwek, była również pani Jolanta Łożyńska, która opiekowała się grupą uczniów z szkoły w Cisewie.

Close Menu
Skip to content