Słodków 21b 62-700 Turek

Pomagają innym … WOLONTARIUSZE ZE   SZKOLNEGO KOŁA PCK                             

Czerwonokrzyska Gwiazdka

 

Pomagają innym …

WOLONTARIUSZE ZE  

SZKOLNEGO KOŁA PCK                             

 

            Często słyszymy narzekanie na młodzież, że jest zbuntowana, arogancka, wulgarna, nieposłuszna, pozbawiona wszelkich autorytetów. Dlatego warto poświęcić im więcej uwagi i pomóc w zorganizowaniu czasu wolnego. Jedną z form, która sprawdza się w szkole, jest wolontariat. Wolontariusze ze Szkolnego Koła PCK realizują pomoc koleżeńską w nauce, biorą również udział w akcjach charytatywnych – przedświątecznych zbiórkach żywności. Swój czas poświęcają innym bezinteresownie.

Dlaczego?
Bo odczuwają potrzebę niesienia pomocy innym, bo dostrzegli jałowość swojego życia, podporządkowanego karierze i pieniądzom… Bez względu na motywy jakimi się kierują, twierdzą, że i tak dostają więcej niż dają.

          Już po raz kolejny uczniowie ze Szkolnego Koła PCK  w Słodkowie i Cisewie udowodnili, że należy wierzyć w ludzi młodych i ogromne ich zaangażowanie w walce z ubóstwem. W dniach 07 -08 .12.2018 r. oraz 14 – 15.12.2018 r. zorganizowali zbiórkę żywności  w sklepie INTERMARCHE w Turku. Zbierano produkty o długiej przydatności do spożycia, takie jak: oleje, cukier, konserwy mięsne, słodycze, dżemy, a także tradycyjne produkty potrzebne na świąteczne stoły. Akcja spotkała się  z dużym zrozumieniem wśród społeczności.

Rezultatem  było zebranie łącznie 500 kg żywności, która trafiła do ponad 100 rodzin zamieszkałych na terenie gminy Turek oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Turku.

 

„Czerwonokrzyska gwiazdka” jest kolejnym gestem solidarności ze wszystkimi, którzy potrzebują naszej pomocy  i wsparcia.  Inicjatorkami  akcji były panie: Joanna Popardowska oraz  Ewa Czerniejewska, które wśród młodzieży szerzą ideę wolontariatu.

      Serdeczne podziękowania  dla sklepu Intermarche w Turku, który umożliwił nam przeprowadzenie akcji. Dziękujemy kierownikowi sklepu panu Grzegorzowi Gawrońskiemu.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom –  ludziom dobrego serca za okazaną pomoc dzięki którym Szkolne Koło PCK może każdego roku podarować potrzebującym radosne Święta Bożego Narodzenia.

 

btr

btr