Spotkanie z pisarzem

 Spotkanie wolontariuszy Szkolnego Koła PCK  z niepełnosprawnym pisarzem – Patrykiem Osieleniec

             3 października  2019 r. wolontariusze Szkolnego Koła PCK w Słodkowie wraz z opiekunkami  Ewą Czerniejewską i Joanną Popardowską  mogli uczestniczyć  w niecodziennym spotkaniu z młodym pisarzem  – Patrykiem Osieleniec organizowanym przez Zespół Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku.

 Patryk jest osobą niepełnosprawną. Na koniec gimnazjum zaczął pisać swój pierwszy utwór. Teraz wydał już dwie książki i jest w trakcie pisania trzeciej. Młodego pisarza wspierają rodzice i Fundacja NEURON. 

 Fundacja NEURON , która mu pomaga ma na celu pomoc dzieciom i osobom niepełnosprawnym poprzez wycieczki, sport i różne festyny.

 Na początku przywitała wszystkich dyrektorka Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Turku Izabela Piotrowska.  Potem opiekun, który pomagał Patrykowi opowiadał o fundacji NEURON oraz pokazał prezentację przedstawiającą postać młodego  pisarza. Następnie głos zabrał sam Patryk, który opowiadał o tym ,że lubi historię, a pisanie zaczął w podstawówce od opowiadań. Poznaliśmy również jego najlepszego kolegę. Patryk opowiadał o swoich ulubionych bohaterach i książkach, opowiedział także historię swojego życia i początek swojej przygody z literaturą. 

                     Wrażenia wolontariuszy po spotkaniu:

 Szymon: Historia, którą opowiedział Patryk bardzo mnie wzruszyła i zainteresowała. Spodobała mi się jego przygoda z książkami i literaturą. Byłem pod wrażeniem, że już napisał nie jedną książkę i zastanawia mnie skąd u niego taka bujna wyobraźnia. Jego opowieść o życiu dała mi dużo do przemyślenia i uważam, że Patryk jest wspaniałą osobą. Cieszę się, iż go poznałem.

  Julia: Od zawsze miałam szacunek dla osób niepełnosprawnych. Jednak, gdy poznałam historię Patryka byłam wzruszona. Nadal jestem pod ogromnym wrażeniem jego osoby. Przyznaję, nigdy wcześniej nie słyszałam o Patryku i jego książkach, ale teraz jestem pewna, że przeczytam jego książki. Właściwie już przeczytałam jeden rozdział. Jestem bardzo wdzięczna, że miałam szansę go spotkać, ponieważ Patryk jest bardzo inteligentny oraz ma świetne poczucie humoru. Wraz ze swoim kolegą tworzą zabawny duet. Chciałabym jeszcze kiedyś spotkać Patryka.

 Maja: Jestem bardzo wzruszona tym co opowiedział nam Patryk. Dzięki niemu zrozumiałam, że warto dążyć do spełnienia swoich marzeń. Nie wolno się poddawać przy pierwszej porażce. Patryk jest na to dobrym przykładem, pokazał Światu, że jest wielkim człowiekiem.

 Martyna: Bardzo zainteresowała mnie historia Patryka oraz jego kolegi. Szanuję go za jego dzieła, oby takich więcej. Z miłą chęcią przeczytam jego książki.

 Karina: Spodobała mi się historia i wypowiedź Patryka. Zaciekawił mnie swoją osobą i swoja przygodą z książkami. Podobało mi się to spotkanie oraz jestem zadowolona z tego, że poznałam Patryka.

 Spotkanie z twórczością sympatycznego i pełnego wyobraźni twórcy było dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem i zachętą do sięgnięcia po jego książki.

Close Menu
Skip to content