Zbiórka odzieży używanej Polskiego Czerwonego Krzyża

 Już po raz kolejny Szkolne Koło PCK zorganizowało zbiórkę odzieży używanej. Zebraliśmy łącznie ponad 20 worków.

Polski Czerwony Krzyż prowadzi zbiórkę tekstyliów do specjalnie oznaczonych pojemników, rozmieszczonych na terenie 16 województw. Wszystkie pojemniki są własnością Polskiego Czerwonego Krzyża – zostały kupione za symboliczną złotówkę. PCK gromadzi w nich tekstylia, a środki pozyskane ze sprzedaży zebranych ubrań, pościeli itp. przeznacza na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową. Zbiórka tekstyliów to również wsparcie dla tych osób, które mają problem z utylizacją niepotrzebnych ubrań, butów itp.

Zbiórka tekstyliów to sposób na pozyskiwania środków, z którego PCK korzystał już wcześniej, teraz jednak wdrażamy nowy model działania w tym zakresie. Większość tekstyliów, które trafiają do pojemników nie może być – ze względu na swój stan – przekazana potrzebującym. Może jednak zostać wykorzystana do celów przemysłowych. PCK zdecydował się powierzyć recycling zbieranych tekstyliów specjalistom, w zamian za wsparcie finansowe.
    Akcja pokazała, że można czerpać radość, satysfakcję i dumę z niesienia pomocy innym. Okazało się, że jest wielu wśród nas, którzy myślą podobnie.

      Wszystkim osobom, które wzięły udział w zbiórce serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie do akcji ! 

Akcję koordynowały panie: Joanna Popardowska i Ewa Czerniejewska.

Close Menu
Skip to content